Амінокислоту таурін відкрили в 1826 році в жовчі великої рогатої худоби (бик латиною буде taurus - «таурус»), але великого шуму з цього приводу не було: у тілі здорової людини таурін синтезується в достатній кількості і самостійно. Сплеск у вивченні таурину виник у середині ХХ століття, коли почали масово вироблятися перші корми для котів. Господарі, які давали кішкам ці корми, помітили, що їхні вихованці часто хворіли, у них псувався зір і порушувалася робота серця. Тоді й з'ясувалося, що котячий організм не може працювати без таурину.

 

Таурін (Taurine) - сірковмісна амінокислота, що грає важливу роль у багатьох процесах, зокрема, вироблення жовчі, функціонування серцевого м'яза, збереження гостроти зору та здоров'я очей, правильної роботи нервової, репродуктивної та імунної систем. Таурін дуже важливий для кішок, тому що їх організм не синтезує цю амінокислоту.

 

 

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНИЙ ТАУРІН КОТАМ, ЯКІ ФУНКЦІЇ ВИКОНУЄ ЦЯ АМІНОКИСЛОТА?

 

  • Бере участь в утворенні жовчі та її складових, сприяючи розщепленню та перетравленню жирів.
  • Сприяє нормалізації роботи периферійної нервової системи, мозку серця, зміцнює кровоносні судини.
  • Забезпечує репродуктивну здатність у котів. Дефіцит таурину в організмі кішок призводить до проблем при вагітності, а кошенята народжуються слабкими, багато з дефектами.
  • Підтримує імунну систему. При нестачі таурину в організмі кішки частіше страждають від інфекційних та застудних захворювань, також підвищується ризик розвитку ускладнень.
  • Дозволяє контролювати рівень цукру в крові. У тварин, в організмі яких не вистачає таурину, найчастіше спостерігається розвиток такого захворювання, як цукровий діабет.
  • Бере участь у розвитку та роботі клітин сітківки ока. Достатня кількість таурину забезпечує тривале збереження гострого зору у кішки, допомагає запобігати атрофії сітківки ока.
  • Благотворно впливає на систему травлення. Якщо в організмі кішки таурин міститься в оптимальній кількості, проблем зі шлунково-кишковим трактом стає менше в кілька разів: усувається здуття живота, починає добре засвоюватися їжа, стілець стає сформованим.
  • Позитивно відбивається таурін і на якості хутра, що особливо видно у пухнастих кішок - хутро стає м'якшим, шовковистим, не сплутується в ковтуни, не випадає.

 

 

НАТУРАЛЬНИЙ ТАУРІН У СИРИХ ДІЄТАХ

 

Середньостатистичній кішці потрібно близько 1000 мг таурину на кожен кілограм їжі, або приблизно 100 мг на день. Відповідно сирий раціон багатий на таурин. Важливо відзначити, що термообробка знищує більше половини (близько 65%) вмісту таурину у м'ясі, тому м'ясо слід згодовувати кішкам у сирому вигляді.

 

ЯК ОПТИМІЗУВАТИ РІВЕНЬ СПОЖИВАННЯ ТАУРИНУ.

Таурін міститься лише у продуктах тваринного походження.

 

Найоптимальніше отримання таурину - це харчування свіжовпольованою здобиччю, повністю збалансованою і відповідною за розміром для кішки. Але в домашніх умовах не всі готові годувати своїх хижаків повноцінними кормовими тваринами. Тому годування збалансованим сирим міксом забезпечує достатню кількість таурину.

 

Чим менше шматочки м'яса (фарш), тим більше зменшується вміст таурину за рахунок збільшення площі поверхні м'яса та впливу повітря. Це призводить до його окиснення, що знижує кількість доступного таурину. Тому завжди рекомендується давати кішці якомога більші шматки м'яса, не перемелювати у фарш.

 

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БАГАТУ ТАУРИНОМ ДІЄТУ

 

Досить багато таурину містить м'язове м'ясо і залежить від того, скільки працює м'яз. Більш темне м'ясо вказує на працелюбні м'язи, тому в них рівень таурину вищий. Серце, що є найбільш працюючим м'язом в організмі, містить найбільшу кількість таурину.

 

Коли м'ясо розморожується, значна частина доступного таурину залишається в талих сирих соках. Тому ці соки дуже добре додавати в мікс, а не виливати.

 

Не варто турбуватися про надлишок таурину. Таурін розчинний у воді і виводиться через нирки. Якщо кішка не може обробити всю кількість поглиненого таурину, його надлишок виходить разом із сечею.

 

ДЕФІЦИТ ТАУРИНУ У КІШОК: ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ

 

Найбільше таурину потрібно для підтримки сітківки ока та міокарда (м'язової тканини серця), тому дефіцит амінокислоти більше позначається саме на цих органах. При тривалому ненадходженні таурину в котячий організм може спостерігатися центральна дегенерація сітківки з подальшою сліпотою. Також недолік цієї амінокислоти призводить до ослаблення імунітету, погіршення репродуктивної функції у вихованців.

 

Ще одна небезпека — дилатаційна кардіоміопатія, яка за відсутності лікування може перерости в серцеву недостатність: серце вже не зможе якісно переганяти по організму кров, що призведе до кисневого голодування (якщо ритм серця нерівний або дуже прискорений, можливо, йдеться про кардіоміопатію). З зовнішніх ознак захворювання можна назвати зниження температури тіла тварини, втрату інтересу до їжі, відсутність рухової активності. Захворювання лікується нескладно, якщо помітити його на ранній стадії, у разі ігнорування симптомів може призвести до загибелі тварини. Але варто пам'ятати, що симптоми нестачі амінокислоти виявляються не одразу, а через кілька місяців або навіть років після виникнення дефіциту.

 

Небезпечний недолік таурину для вагітних і кішок, що годують: у цьому випадку можуть спостерігатися викидні, мертвонароджене потомство, вроджені дефекти у кошенят, мала вага і повільне зростання.

 

Якщо ви помітили, що у кішки погіршився зір, руйнується емаль зубів, випадає хутро, необхідно звернутися до ветеринара, який визначить, чи є причиною дефіцит амінокислоти, і при підтвердженні діагнозу, розповість, де та як можна купити таурин для кішок.

 

Визначити «на око» дефіцит таурину неможливо (подібні симптоми можуть бути присутніми при інших захворюваннях), тому звернення до ветеринара необхідно — фахівець проведе загальний медичний огляд, може призначити діагностичні тести (біохімічний аналіз, загальний аналіз крові, аналіз сечі, спеціалізований аналіз на рівень таурину в організмі). При діагностуванні дефіциту таурину тварина буде перевірена на наявність центральної дегенерації сітківки, дилатаційної кардіміопатії – фахівець призначить УЗД серця, обстеження у ветеринара-офтальмолога.

 

Клінічні ознаки дефіциту таурину виникають лише після тривалих періодів виснаження (від 5 місяців до 2 років).

 

https://syzran-small.ru/index.php?go=Page&id=524

https://perfectlyrawsome.com/cats/prey-model-raw-pmr-for-cats/the-importance-of-taurine/

ЯЛОВИЧИНА

Язик 1752 мг таурину/кг

Легкі 956 мг таурину/кг

Селезінка 874 мг таурину/кг

Печінка 688 мг таурину/кг

Серце 652 мг таурину/кг

Круглий стейк 362 мг таурину/кг

Нирка 225 мг таурину/кг

 

КУРКА

Серце 1179 мг таурину/кг

Печінка 1100 мг таурину/кг

Темне м'ясо 1690 мг таурину/кг

Шийки 584 мг таурину/кг

Спина 584 мг таурину/кг

Нога таурін 337 мг/кг

Грудка без кісток та без шкіри 159 мг таурину/кг

 

РИБА

Ціла скумбрія 2070 мг таурину/кг

Цілий оселедець 1544 мг таурину/кг

Філе лосося 1300 мг таурину/кг

Корюшка 687 мг таурину/кг

 

СВИНИНА

Печінка 855 мг таурину/кг

Легкі 775 мг таурину/кг

Нирка 773 мг таурину/кг

Поперек 610 мг таурину/кг

Філе 560 мг таурину/кг

 

ІНДИЧКА

Темне м'ясо 3060±690 мг таурину/кг
Світле м'ясо 300±70 мг таурину/кг

 

ЯГНЯ

М'ясо з ніг 473 мг таурину/кг

Нирка 239 мг таурину/кг