Натуральне харчування = гарне хутро


Після переходу кішки на видотипове харчування власники часто відзначають, як покращала якість вовни. Чому вона стає блискучою та шовковистою? Давайте розбератися.

 

На підтримку здоров'я шкіри та вовни кішка витрачає до 30% споживаного білка. Хутро на 95% складається з протеїнів, до складу яких входять метіонін та цистин. Чим багатший за складом білок їжі, чим простіше його поділити на амінокислоти, тим красивішою буде шерсть. Проблеми у вигляді ламкої, тьмяної вовни і сухої шкіри, що лущиться, з'являться, якщо протеїн неповноцінний або його недостатньо. Найбіодоступніша форма білка для кішки – сире м'ясо. З нього найлегше отримати необхідні, у тому числі і для вовни, амінокислоти.

 

Велику роль у здоров'ї шкіри та хутряного покрову відіграє цинк. Його дефіцит проявляється випаданням вовни, лупою, тьмяним хутром, тріщинами на подушечках лап. До цих проблем часто приєднуються вторинні шкірні інфекції, які дуже погано піддаються лікуванню. Нестача цинку може виникнути при надмірному вмісті кальцію в їжі, а також наявності фітинової кислоти, яка блокує всмоктування цинку в кишечнику. Кислота в достатній кількості присутня в зерні, яке, у свою чергу, міститься в багатьох промислових кормах.

 

Ще одна речовина, що впливає на здоров'я хутра - вітамін Е. Його недолік може провокувати занадто великий вміст жирів в їжі або окислення ліпідів, що відбувається при термообробці та тривалому зберіганні. Тобто ризик отримати дефіцит значно більший, якщо кішка харчується сухим кормом. А дотримуватись необхідної жирності раціону при годівлі сирим м'ясом зовсім не важко.

На шкіру та хутро також впливає комплекс вітамінів В. Вони водорозчинні, швидко виводяться та повинні надходити з їжею. Нестача вітамінів В2 і В3 не може розвинутись, якщо кішка харчується лише тваринним білком. Частина комплексу В виробляється в кишечнику, що неможливе при хворій мікрофлорі. Здоров'я кишечника безпосередньо залежить від типу харчування, і для кішки це сиром'ясні раціони. Їжа з рослинними компонентами порушує мікробіом та, як наслідок, виникають дефіцити вітамінів.

 

Лушпиння або ороговіння шкіри, тьмяне і нездорове хутро можуть бути наслідком нестачі або надлишку вітаміну А. Але якщо дефіцит зустрічається дуже рідко, то гіпервітаміноз досягти досить легко - великою кількістю печінки, добавок з вітаміном А або риб'ячим жиром. І цей стан набагато небезпечніший, ніж дефіцит. Тому не поспішайте вводити додаткові вітаміни для якості шерсті, спочатку оцініть раціон. При термообробці втрачається більша частина вітаміну А, і готові корми для кішок додатково збагачуються синтетичними вітамінами, засвоєння яких значно гірше, ніж природних. Найбагатшими за вмістом вітаміну А продуктами є печінка та жирна риба, і для забезпечення потреб кішки їх потрібно зовсім небагато.

 

І, нарешті, поліненасичені жирні кислоти. Вони настільки благотворно впливають на шкіру, що виліковують дерматити, свербіж невідомої етіології, гранульоми та інші проблеми у котів. Цікаво, що лікувальний ефект мають тільки тваринні жири і, зокрема, жирна риба, що було доведено дослідженнями американських ветеринарів у 1994 році.

 

Сиром'ясні раціони постачають в організм кішки все необхідне не тільки для життєдіяльності, але й для здорової шкіри та вовни. Мінерали, амінокислоти та вітаміни надходять у самій біодоступній формі та засвоюються максимально. Тому власники спостерігають такі разючі зміни на краще після переведення вихованця з промкормів на видотипове харчування.

 

 

Жанна Корсунская, сертифікований спеціаліст з годування домашніх тварин,

м.Самара, Росія.