Чи потрібні кішці овочі, і навіщо вона їсть траву


Кішці ні овочі, ні трава, ні інші продукти рослинного походження не потрібні через її фізіологічні особливості. Кішка – хижак, та обмін речовин у неї білково-жировий. Причому і білок, і жир мають бути тваринного походження. Але іноді у кішки виникають такі стани, що вона сама готова їсти рослинну клітковину, і це проблеми з дефекацією або скупчення надлишків вовни в шлунково-кишковому тракті.

 

Який має бути кал у кішки

 

Фізіологія кішки не змінилася за довгі роки проживання з людьми, вона, як і раніше, тварина пустель. Її організм добре пристосований до накопичення та економії води, тому з калових мас витягується вся волога, яку можна витягти. І саме тому фекалії кішки мають бути сухими. Але якщо тварини білки та жири засвоюються дуже добре, а води в калі практично не залишається, за рахунок чого будуть формуватися калові маси?

 

Наповнювачі для стула

 

У природному середовищі кішка харчується щойно вбитою здобиччю, це дрібні гризуни та птахи. Під час поїдання їх в травний тракт потрапляють, зокрема, хутро або пір'я. Саме ці неперетравлювані білки і стають наповнювачами випорожнень та стимуляторами перистальтики кишечника. Друге місце у списку наповнювачів фекалій займає власне хутро, яку кішка ковтає під час догляду за собою. Якщо неперетравлюваних наповнювачів недостатньо, тварина шукатиме альтернативу, і часто їй стає трава. Також рослинна клітковина може використовуватися кішками для подразнення шлунка, щоб вивести хутро, що, з якихось причин, накопичилось там.

Коли овочі потрібні?

 

Якщо кішка часто має проблеми з дефекацією, в її раціон можна додати овочі. Але слід розуміти, що насправді є запором. Рідкісні походи в лоток це ще не запор, це варіант норми. Але якщо тварина, навпаки, часто відвідує туалет без видимого результату, відчуває біль, втрачає апетит, якщо його рве, це привід для занепокоєння. У таких випадках не варто займатися самодіяльністю, краще звернутися до ветеринара. Якщо причина запору виявиться в дієті, власник може уникнути його повторення в майбутньому, і тут йому допоможе рослинна клітковина.

 

Корисні овочі

 

З фізіології кішки зрозуміло, що ніякі овочі їй не корисні з погляду вилучення поживних речовин. Необхідність у яких може виникнути лише за схильності до запорів. Список овочів, які послужать джерелом неперетравлюваної клітковини і не нашкодять кішці, дуже малий. Насамперед, це огірок, кабачок і гарбуз.

 

Ці овочі можна давати кішці і в сирому, і у відвареному вигляді, подрібненими або шматочками, окремо або разом із сиром'ясним кормом. Можна змішувати перетерті овочі з вершковим маслом, такий метод додасть до раціону тварин жирів, що допоможе пом'якшити кал. Захоплюватися рослинною клітковиною не варто, кішці буде досить трохи більше 5% від порції.

 

Як часто потрібно давати рослинні волокна

 

Дослідженнями доведено, що при постійному прийомі рослинних волокон у шлунково-кишкового тракту кішки розвивається звикання та закрепи повертаються. Крім того, заміна частини порції неперетравлюваними продуктами «краде» необхідні поживні речовини. Тому добавки овочів мають бути періодичними, з великими перервами, під час яких кішка отримуватиме повноцінний збалансований раціон.

 

Застереження

 

Вводити в раціон кішки рослинну клітковину варто лише у разі реальної необхідності, з обережністю та під наглядом. У кишечнику кішки такі волокна можуть спричинити зростання небажаної флори, утворення газів, що, у свою чергу, призведе до запалення і, як наслідок, рідкого випорожнення.

 

Кішкам, які часто зригують їжу, овочі не можна вводити до раціону навіть при запорах. Клітковина, що потрапила в шлунок, може його дратувати, і випадки позбавлення від вмісту тільки почастішають. Таким тваринам краще збільшити частоту їжи, зменшивши при цьому разову порцію.