Поступове переведення на сире харчування
упертих та перебірливих котиків

Є котики, які своєю впертістю і небажанням їсти щось інше, крім ненависного господарям сухого корму, доводять цих самих господарів буквально до нервового зриву. Про котячу впертість і вміння маніпулювати людьми легенди ходять, і в результаті багато хто здається і кидає спроби перевести пухнастика на правильне і корисне харчування, заспокоюючи себе думкою, що «не всім підходить натуралка». Думка докорінно невірна! І хоча коти ті ще ретрогради, у людини є всі можливості їх перехитрити і вийти переможцем у боротьбі за здорову котячу їжу. Озброївшись принципом «не миттям, так катанням», розіб'ємо весь процес переводу на етапи і до наступного переходитимемо лише тоді, коли повністю пройдено попередній.

Етап перший.

 

Ordnungmusssein, або Порядок є порядок

При годуванні сухим кормом ваш улюбленець, швидше за все, звик постійно гризти корм протягом дня. Оскільки при годування м'ясом такий варіант харчування зовсім не варіант, перше, що потрібно зробити, - це привчити пухнастого впертика до думки про можливість змін, про те, що їжа в цьому будинку тепер видається за розкладом. Розділіть денну порцію звичного корму на дві годівлі, їжу намагайтеся видавати приблизно в той же час і через півгодини прибирайте миску незалежно від того, поїв котик чи ні. Таким чином ви вб'єте одразу двох зайців: до наступного годування котик буде досить голодний, щоб або не випендрикуватись перед мискою зовсім, або принаймні випендрикуватись не так демонстративно. Ну і плюс - травний тракт і мозок звикнуть до дворазового харчування за розкладом, і до моменту годування звір демонструватиме чудовий апетит. Це позитивно позначиться на загальному стані вихованця і дуже допоможе господареві, коли справа таки дійде до сирого м'яса.

Етап другий.

 

Міняємо сухе на мокре

Якщо котик окрім сушеного корму охоче їсть і якісь консерви, вважайте, вам пощастило. Тоді ви просто скасовуєте сушіння і починаєте наступні днів 10-14 годувати звіра тільки консервами, дотримуючись вищеописаного порядку. Якщо ж вам дістався зовсім упертий вихованець, який навіть консерви зневажливо закопує, тоді починайте привчати до вологого корму за принципом 25 – 50 – 75 – 100. Або 20 – 40 – 60 – 80 – 100. Або навіть 10 – 20 – 3 – 80 – 90 – 100. Залежно від рівня впертості. Тобто ви починаєте підмішувати консерви до сухого корму, починаючи з мікрокількості, кожні 3-5 днів трохи збільшуючи частину вологого корму і, відповідно, зменшуючи частину сухого. Після повної заміни сухого корму на вологий годуємо тільки їм наступні кілька тижнів. Консерви мають бути шматочками, а не паштетом.

Етап третій. 

 

Починаємо з малого

Ну ось вся попередня робота проведена, приступайте до головного. Візьміть буквально 2-3 шматочки сирого м'яса та замініть ними таку ж кількість шматочків у вологому кормі. М'ясо необхідно ретельно замаскувати, тобто шматки мають бути такого ж розміру, що і в консервах, і максимально «викупані» у соусі. Після всіх маніпуляцій у котика не залишиться жодного шансу проігнорувати запропоновану йому їжу «з каверзою». Щодня додавайте по одному-два шматочки м'яса, відповідно зменшуючи кількість консервів. Робіть так доти, поки співвідношення сирого м'яса та вологого корму не стане 50/50. Переконавшись, що котик із задоволенням їсть запропоноване, приступайте до наступного етапу.

Етап четвертий.

 

Великому шматку рот радіє

На цьому етапі поступово збільшуйте розмір сирих шматочків, доки не доведете їх до розміру, яким плануєте годувати постійно, зберігаючи співвідношення м'ясо/консерви на рівні 50/50. Як тільки ви побачите, що тварина із задоволенням і без примх їсть перемішані з консервами великі шматки м'яса, починайте поступово збільшувати їхню частку за рахунок зменшення кількості консервів. І так доки м'ясо повністю не витиснить вологий корм. Ймовірно, але не обов'язково, на цьому етапі вам деякий час доведеться додавати в повністю «м'ясну» порцію трохи соусу з пауча, або «присолювати» м'ясо краплею розмеленої в пил сухим кормом, але зазвичай це не триває довго, і котик зрештою погоджується їсти нормальну їжу без звичних "наркотичних" добавок. Окрім соусу та меленого сухого корму можна спробувати залучити котика, приправивши м'ясо злегка підігрітим кефіром, натуральним йогуртом, рідиною з консервованої сардини, скумбрії або тунця у власному соку, або теплим бульйоном. Також на цьому етапі привчайте звіра до різноманітних джерел білка. Почніть з індички або курки, поступово по шматочку додаючи інші види м'яса

 

Марина Додакова, сертифікований спеціаліст з годування домашніх тварин,

.заводчик,  розплідник кішок породи мейн кун "Dos Gatos", 

м.Суми, Україна