Риба для кішки: яка, скільки, навіщо


Для кішки, на відміну від інших тварин, риба не є єдиним і незамінним кормом. Але як корисну добавку до раціону її слід розглядати.

 

Кормова цінність риби досить висока. Це повноцінний легкозасвоюваний білок, вітаміни та мінерали. Кількість нутрієнтів змінюється в залежності від часу вилову риби, проте їх якісний склад залишається практично незмінним: вітаміни групи В, кальцій, фосфор, сірка, хлор, натрій, калій, залізо, йод.

 

Річну рибу не рекомендується використовувати через велику ймовірність зараження гельмінтами. Крім того, майже вся річкова риба містить фермент тіаміназу, що руйнує вітамін В1 і в кормовій суміші, і в кишечнику кішки. Є він і в деяких видах морської риби, таких як салака, сардинелла, мойва, корюшка, морський лящ тощо. Риба сімейства тріскових містить триметиламіноксид - речовина, що перешкоджає всмоктування заліза з корму. Вміст цієї речовини залежить від пори року - взимку його може бути вдвічі більше, ніж улітку. Велика кількість такої риби в раціоні може спричинити залізодефіцитну анемію, а також депігментацію пухового волосся.

Незважаючи на перераховане вище, повністю відмовлятися від риби не варто. При загальному різноманітному та збалансованому раціоні риба, що видається один-два рази на тиждень з чергуванням її видів, принесе тільки користь. Крім того, морська жирна риба є чудовим джерелом незамінних жирних кислот Омега 3 і Омега 6. Так, наприклад, черевці лосося, введені в раціон, приблизно за місяць суттєво покращать якість вовни.

 

 

Як вибирати рибу.


У свіжої риби поверхня чиста, природного забарвлення, без іржавого нальоту, зябра червоні або темно-червоні, рогівка очей блискуча, м'ясо щільне, без жовтизни на розрізі, кишечник цілий, без стороннього запаху. Якщо зябра темні, м'ясо в'яле, кишечник з кислим запахом, така риба вважається умовно придатною. У неякісної риби рогівка мутна, очі запалі, зябра сіро-зелені зі слизом, м'ясо розм'якшене черевна стінка в'яла, кишечник розплавлений, печінка розпалася. Таку рибу згодовувати кішкам не можна.

 

У раціоні кішки можна використовувати як свіжу, так і заморожену рибу, проте остання краще. Для того, щоб захистити вихованця від зараження гельмінтами, достатньо проморозки свіжої риби при - 18 градусів протягом тижня.

 

Риба згодовується у сирому вигляді з кістками. Корисна вона всім: і кастратам, і фертильним тваринам. Не протипоказана вона і кішкам із захворюваннями сечовивідних шляхів. Все, про що слід пам'ятати власнику, це якість риби, чергування її видів та загальна різноманітність основного раціону вихованця.

 

Герасимчик В.А.. Інфекційні та незаразні хвороби хутрових звірів та кроликів: навч.-метод. посібник. 2011

Книга раціонів московського зоопарку