Мені дуже важливо, щоб усі мої кошенята знайшли люблячі та дбайливі сім'ї!

Кошенята вирощені на натуральному харчуванні за системою BARF, тому пріоритетом будуть ті сім'ї,

де підтримують та пропагують здорове, натуральне харчування своїх тварин.

До придбання вихованця ви повинні добре все обміркувати і зважити, зрозуміти, що ви купуєте не іграшку,

а живу істоту та друга на найближчі 15-20 років.

LITTER F

26.11.2020

mam: Gr.Int.Ch. Briana Amber Lynx KBL n09

dad: Gr.Int.Ch. Rammstein KBS ny 22

 

Fairy Tink Playful pompon KBS, n23, female

 

особлива дівчинка,

пропонується тільки в домашні улюбленці

Як жити з глухою кішкою

 

Те, що Феєчка глуха, підозрювалося давно, але багато списувалося на раніше поставлений діагноз – атаксія. Той факт, що вона не відгукується на своє ім'я, теж певною мірою вводив у ступор і виникало ще більше запитань. Так, можна було зірватися і потягти дитину в інше місто до невролога, провести купу тестів, розібрати на атоми, але так вийшло, що я цього не зробила. Наразі вже остаточно ясно, що всі ці тести нічого не змінили б: ні атаксія, ні вроджена глухота невиліковні. Тож маємо те, що маємо плюс досвід та нові знання.

Вдалось таки відвідати невролога. По факту огляду був підтверджений діагноз слабкої атаксії та глухоти. Вилікувати глухоту операцією не можливо(я сподівалась ((( . В загальному лікар був дуже довольний загальним станом тварини. Атаксія практично не помітна, тому розкажу, як спілкуватися з особливою глухою кицькою.

 

Я розповім, як я жила весь цей час із глухою кішкою і чому ми один у одного навчилися, що можна і що робити не варто, а що категорично заборонено.

 

Кішка глуха, а це означає, що вона не почує, що ви її кличете на ім'я або будь-яким іншим способом. Глуху кішку не можна відпускати гуляти одну - самовигул загрожує загибеллю. Допускаються прогулянки на повідку у спокійному місці. Хоча в новому місці, коли ми проводили фотосесію, Феєчка поводилася дуже спокійно. Їй була цікава нова територія, нові запахи та нові люди. Вона навіть дозволила взяти себе на руки та погладити.

 

  • Але у глухоті є і свій плюс. Такі кішки не злякаються звуку пилососа, шуму будівельних робіт за стіною та сусіда з перфоратором. Не злякаються грому і гуркоту тарілки, що впала. Стресу через звуки у такої кішки не буде.

 

Вона не почує, що ви до неї підійшли зі спини і озирнувшись може дуже злякатися. Так як кішки тварини дуже обережні і звикли все контролювати, переляк загрожує сильним стресом. Якщо кота, що чує, можна заспокоїти своїм голосом, до якого він звик, то з глухою кішкою це не спрацює.

Вона не почує вас, коли спатиме, а спить вона міцно. Не можна різко будити глуху кішку. Коли кішка лякається, вона не розбирає хтось свій, а хтось чужий. Кішка б'ється не на життя, а на смерть. Потрібно придумати спокійний і легкий спосіб, як будити свою кішку. Це може бути легке погладжування, можна трохи подути на шерсть, легенько почухати за вушком. Ваша кішка звикне до цього і не лякатиметься. На ніч краще одразу придумати їй таке місце, де вона буде у безпеці і де на неї ніхто не настане і раптово не розбудить. Феєчка спить у мене в ногах або на полиці-ніші за моїм ліжком.

 

Глуха кішка не почує, що ви прийшли додому і вас не зустрічатиме. Не варто на це ображатись. Якщо ви приходите додому в один і той же час кішка незабаром звикне до такого режиму і чекатиме на вас поблизу вхідних дверей. Феєчка завжди чекає на мене біля дверей, коли я приходжу з роботи. Крутиться під ногами, доки я не візьму її на руки, і тоді у нас пару хвилин обіймашок.

 

Глухі кішки більше покладаються на зір та нюх. І якщо здорова кішка, щоб почути, крутить вухами, то глуха заміняє це обертанням головою в різні боки: їй потрібно все побачити і зловити всі запахи. Така кішка буде весь час поруч, щоб тримати вас у полі зору та відчувати себе у безпеці.

 

Феєчка завжди поруч. Не важливо, де я перебуваю, ця мала старається завжди, коли не спить, тримати мене в полі зору. А для більшої впевненості любить сидіти притулившись до мене спиною. Така її поведінка теж потрібно враховувати і пересуватися квартирою так, щоб не наступити на неї, особливо вночі.

 

Якщо Феєчка залишається одна і не встежила, коли і куди я пішла, вона сідає у центрі приміщення та голосно призовно кричить. Мабуть, це єдиний її звуковий вияв.

 

У мене не було глухих кішок, Феєчка перша особлива тварина з якою мені довелося спілкуватися і я помітила, що вона не вміє стрибати з або на підвищення. Якщо звичайна кішка, падаючи на ліжко або підлогу групується і падає на лапи, то Феєчка просто падає... і зазвичай на голову(( З часом вона навчилася застрибувати на невисокі предмети (типу стілець, табурет)) і зістрибувати вниз як нормальна кішка, але якщо Феєчку взяти на руки, то на підлогу її потрібно опустити обережно.Чомусь її мозок не спрацьовує і якщо опустити руки вона просто впаде вниз головою. Так само вона не може сама спуститися з дуже високих предметів меблів і може там провести весь день, закликаючи на допомогу.

 

Феєчка дуже вихована. Вона швидко навчається всьому, що знають кішки в прайді та копіює їхні дії. Іноді копіює навіть дії собаки. Всі премудрості життя в будинку вона засвоїла дуже швидко і рано, промахів ніколи не було. Але не варто забувати, що кішки дуже цікаві і, якщо є щось незвідане, вони завжди тикнуть туди свій ніс. Кішку, яка чує, можна зупинити голосом, командою. З глухою кішкою доведеться шукати інші методи. З Феєчкою ми домовилися: коли вона робить щось не так, то отримує легенько по носі пальцем. Через деякий час стало вистачати просто піднятого вгору пальця. Феєчка дуже кмітлива, і багато разів їй пояснювати не потрібно. Вона зовсім не шкідлива, а в ранковому гуркоті по підлозі собачої миски є свої плюси – це сприяє швидкому та бадьорому підйому господині з ліжка.

 

Феєчка дуже добре копіює дії інших тварин, із якими контактує. Вона робить те, що роблять інші кішки, і не робить те, що іншим заборонено. Але, якщо виявляє щось цікаве та невідоме, вона зробить усе, щоб якомога ближче зрозуміти, що це таке і наскільки їй це потрібно.

 

Через глухоту таких кішок не приваблюють шарудливі, дзвінкі або гримлячі іграшки. Їх треба захоплювати іншими способами. Це можуть бути різні цікаві запахи чи світлові ефекти. Наприклад, Феєчка дуже любить лазерну указку і дуже засмучується, коли промінчик зникає. Вона щиро вірить, що може спіймати цей вогник, і не розуміє, куди він міг утекти. Зворушливо засмучується і просить промінчик повернутися.

 

Відсутність слуху не заважає Феї бути грайливою, розумною, контактною, допитливою кішкою та заводілою у всіх іграх. Зоопсихологи стверджують, що звуки кішки використовують лише для спілкування з людиною. Якщо дотримуватися їх рекомендацій, можна зрозуміти кішок, навчитися контактувати з ними і навіть глухій кішці пояснити, що ви її любите.