НАТУРАЛЬНЕ

ХАРЧУВАННЯ

КОТІВ

BARF (Biologically Appropriate Raw Food diet) - це система годування собак і кішок, побудована на тому що - цы тварини хижаки, і основа їх раціону сирі натуральні продукти.

 

Абревіатура BARF (що спочатку означала «Bones and Raw Food» (кісткі та сира їжа), потім трансформувалася в «Biologically Appropriate Raw Food» (біологічно відповідна сира їжа) зараз широко поширена і є синонімом годування собак та кішок сирими продуктами. Також існує кілька інших близьких систем харчування «правильного годування сирими продуктами», наприклад, Prey Model і Ultimate Diet, але вони набагато менш відомі.

 

Історія системи харчування BARF почалася, у 1990-х рр., BARF означає «біологічно підходяща сира їжа». В даний час це один з провідних дієтичних напрямків у харчуванні собак і кішок. Творцем BARF є австралійський ветеринар Ян Біллінгхерст. Він, після багатьох років лікування тварин, які страждають на різні захворювання, таких як харчова алергія, хронічна діарея та інших, почав замислюватися про те, як має виглядати правильне харчування кішок і собак.

 

Раціони БАРФ спрямовані на адаптацію системи «хижак-жертва» для домашніх собак та кішок. Собаки та кішки від природи хижі тварини! Їхня травна система набагато коротша, ніж у людини і недостатньо пристосована до перетравлення вуглеводів. Саме тому найздоровіша дієта для собак і кішок заснована на сирих продуктах: м'ясі, субпродуктах, кістках, невеликій кількості овочів і фруктів, а також правильно підібраних добавках. Після перевірки дієти БАРФ на своїх собаках Біллінгхерст справді помітив покращення їхнього здоров'я!

 

На відміну від собак кішки не родичі хижаків, а справжні хижаки. Кішка не може жити на рослинній дієті, її травна система не пристосована до перетравлення складних вуглеводів.

Питання «чим і як годувати кішок» досі викликає спекотні суперечки не лише серед любителів, а й серед професійних фелінологів. Протягом кількох років я вивчала все, що пов'язане із натуральним харчуванням. Закінчила курс навчання з правильного натурального харчування - Dogs Naturally University. Після вивчення безлічі матеріалів на тему мій вибір однозначний - тільки натуральне харчування!

 

На сайті зібрана велика колекція статей, з яких ви дізнаєтеся, що таке видотипове натуральне харчування для кішок, чому годувати м'ясом - це правильно, смачно і зовсім нескладно, як перевести навіть саму вибагливу кішку з сухого корму на корисну їжу.

 

При підборі тем для статей я користувалася і особистим досвідом в годівлі та вирощуванні кошенят, знаннями отриманими після закінчення курсу та досвідом ветеринарних лікарів та заводчиків, які протягом багатьох років годують своїх тварин сирим м'ясом.

 

Дякую за написання статей та пошуку матеріалу для них

 

Жанну Корсунську – журналістка, сертифікований спеціаліст з годування домашніх тварин, власниця шикарних кішок породи мейн кун, м.Самара, Росія.

 

Марину Додакову – заводчик розплідника кішок породи мейн кун, сертифікований спеціаліст з годування домашніх тварин м.Суми, Україна