В чому УНІКАЛЬНІСТЬ

КОТІВ ПОРОДИ

КУРИЛЬСЬКИЙ

БОБТЕЙЛ?

 

 

Що в них  особливого?

Курильський бобтейл – кішка-компаньон

 

Батьківщина безхвостої кішки - Курильські острови. Порода виникла без втручання людини, зовнішній вигляд курбоба – результат природної мутації. Насправді хвіст у цього звіра на місці, просто він закручений багато разів. Ще однією унікальною особливістю є те, що в природних умовах ці кішки живуть прайдами, тоді як інші представники котячих, крім левів, віддають перевагу самотності.

 

Проживання у колективі накладає відбиток на звички. Наприклад, коти-батьки беруть участь у вихованні кошенят і доглядають їх не менше, ніж кішки. Якщо діти, з якихось причин залишилися без матері, її обов'язки візьме інша кішка прайда. А навчати підростаюче покоління навичкам виживання та полювання можуть взагалі всі дорослі кішки та коти. При цьому очолює прайд завжди кішка. Так, у курильських бобтейлів матріархат.

 

Бобтейли з'явилися і тривалий час жили на островах, зовсім не бояться води, а деякі навіть люблять плавати. Для курбоба ігри з водою – звичайна справа. Цікаво, що за такого позитивного відношення мало хто любить купатися з шампунями. Тому, якщо є потреба у виставковому грумінгу, краще розпочати привчання до такої процедури якомога раніше.

 

Полювання у курильського бобтейла в крові, цим навичкам не треба вчити. Але при цьому вони чудово можуть співіснувати в одному просторі з дрібними домашніми вихованцями на кшталт ручних щурів, папуг, морських свинок, хом'яків, а полювати на мух, метеликів та бабок. Собак вони не бояться, навіть великих, і легко знаходять у них товаришів з ігор та добрих друзів.

 

Курбоб дуже активний, залишається до старості грайливим, рухливим та цікавим. Пік активності посідає на перші роки життя, і до цього потрібно бути готовим. Зробити з аборигенної кішки диванного лежня не вдасться.

 

Цікаві й звуки, які видаються курильським бобтейлом. Він вміє пищати, блекати, воркувати, гарчати і навіть вимовляти чітке "мяу".

 

Варто відзначити і розумові здібності. Курбоби можуть запам'ятати, розрізняти і розуміти до півтори тисячі слів і висловлювань. Вони здатні вибудовувати логічні зв'язки, коригувати свою поведінку залежно від набутого досвіду.

 

Курбоб – майже собака і його також можна дресирувати. Він із задоволенням виконуватиме команду «апорт» і сам принесе господареві іграшку, щоб пограти. Так само, як собака, бобтейл дуже підозрілий до чужих, може охороняти територію та попереджати про небезпеку. Ці кішки не злопам'ятні, не уразливі і не мстиві, що можна, а що не можна вони зрозуміють з одного-двох разів, досить чітко позначити заборону.

 

Курильський бобтейл дуже орієнтований на людину, господар йому важливіший за місце, де він живе. І головного собі члена сім'ї він визначає самостійно. Так само, як і собака, курбоб воліє якнайчастіше перебувати поряд з господарем, брати участь у всіх справах. Він проводжатиме і зустрічатиме з роботи, розповідатиме, що сталося за день, і навіть лизне в щоку як вітання. Ці безхвості кішки чудово ставляться до дітей (навіть до немовлят), вони можуть стати гарною нянькою, грати з дитиною і покликати матір, якщо вона заплакала. Кмітливість і відданість господарю роблять бобіка найкращим компаньйоном для самотньої людини. Кіт із задоволенням складе компанію на прогулянці, слухатиметься господаря і нікуди не втече. Привчити курбоба до шлейки не важко. Він ненабридливий і при цьому має дивне почуття такту, він відчуває настрій і завжди покаже готовність допомогти.

 

Деякі поведінкові проблеми можуть виникнути в період статевого дозрівання, але це стосується лише некастрованих тварин. У цей час курбоб визначає власний статус та статус кожного члена сім'ї, яку вважає прайдом. Зазвичай себе він призначає лідером. І тут дуже важливо продемонструвати вихованцю, хто насправді головний. Зробити це потрібно обов'язково, дуже твердо та зрозуміло для кота. Розумні курильські бобтейли схоплюють все на льоту, і, отримавши відсіч, виберуть собі оптимальний варіант - стати улюбленцями сім'ї.

 

*****

ВСЕ вище написане належить до чистопородних Курильських бобтейлів (метиси цього не успадковують повною мірою). Тому якщо ви вирішили придбати кошеня Курильського бобтейлу, то беріть ТІЛЬКИ з родоводом від чистопородних кото-батьків! У будь-якому іншому випадку (якщо взяли БЕЗ родоводу) – ви взяли просто безпородну кішку з коротким хвостом, яка незрозуміло, що несе на генотипі.