ПРО  ХВОСТИ 

КУРИЛЬСЬКИХ  БОБТЕЙЛІВ

Хвіст бобтейла - унікальне явище, у кожного бобика,

він свій, ні на який інший не схожий!


Назвати його як «помпон» або «боб» можна лише за зовнішній вигляд,

тоді як будова може бути різною. Зазвичай заводчики ділять їх на умовні типи,

якими користуються для опису хвоста свого дива.

«Пеньок» — це хвіст, найчастіше складений з 2-8 хребців, гранично укорочених і деформованих, як би насаджених один на один, сполучених між собою нерухомо, злами можуть відчуватися як шишки.


Хребці в такому хвості можуть розташовуватися і по спіралі, але вони настільки щільно зрощені один з одним, що визначити напрямок спіралі неможливо.


Іноді на кінці такого пенька можуть бути 1-2 хребця, досить тонких і віддалених убік, іноді зберігається їх часткова рухливість.

"Спіралька" - складається з 3 - 15 хребців, деформованих так, що створюються злами під досить гострим кутом, формуючи спіраль або "рибальський гачок".

 

Такий хвіст може мати різний напрямок, можливо, загнутий на спину і кілька хребців з нього можуть дуже щільно прилягати до крижів.

 

З'єднання хребців може бути рухомим або напіврухомим, можливі комбінації рухомих і нерухомих ділянок, тоді бобтейл може «виляти» як би різними ділянками хвоста.

«Метелка» — складається з 5-10 хребців, що формують злами під тупими кутами, можливо рухоме або напіврухливе з'єднання хребців, а також їх комбінації. Такий хвіст може візуально виглядати досить довгим, до 1/3 нормального хвосту, і некоректності визначаються тільки на дотик.

«Відсунутий бобтейл» — починається як звичайний хвіст, прямий і не має дефектів протягом 5-7 хребців, а на кінці хвостика формується «закорючка» складена ще декількома, вже деформованими хребцями, будь-якого ступеня рухливості. «Закорючка» за своєю суттю найчастіше є «спіралькою».

Автори малюнків Катерина Грошева та Юлія Мелюкова

Автори тексту Світлана Пономарьова та Юлія Мелюкова

Існує думка, що бобтейл виляючи хвостом, висловлює свій гарний настрій, а коли він не в дусі і розлючений, то він просто смикає шкірою!
Майже собаче застосування хвоста….