МАГІЯ БАРВ

КІТ З БІЛИМИ ЛАПКАМИ - приваблює матеріальний достаток;

 

ЧОРНИЙ КІТ, незважаючи на всі забобони, забирає негативну енергетику, відводить лихо від домочадців, дарує мудрість та проникливість! Захищає від пристріту, злодія та грози. Бореться із злими духами. Астральні здібності кішки настільки сильні, що вона легко може вигнати з дому привид або астральне тіло покійника;

 

ДВУКОЛІРНА КІШКА (біколор): подвійний скарб. Наприклад, існують чорно-білі, біло-блакитні та ін. Такі кішки подвоюють щастя в будинку, примножують успіх;

 

ТРЬОХКОЛІРНА КІШКА (кольорові плями вовни НЕ перемішані між собою) приносить щастя господарю, особливий захист і охороняє будинок від пожежі;

 

«ЧЕРЕПАХОВЕ» забарвлення (кольорові плями перемішані між собою) вважається талісманом, приносить сімейне щастя. Аура такої кішки настільки велика, що охоплює не лише конкретну людину, а й її сім'ю, будинок та територію, яку вона вважає своєю;

 

Забарвлення ТЕББІ (смугасте, мармурове, плямисте) дарує удачу, легке, веселе ставлення до ситуацій, навіть найкритичніших, заряджає енергією гумору і запалу;

 

РУДИЙ КІТ це опора та надія всіх страждаючих та хворих. Саме руді коти та кішки вважаються справжніми захисниками та цілителями. Притягують у будинок золото;

 

Чисто БІЛА КІШКА – це чари, саме вони найкраще допомагають людям, життя яких пов'язане з ризиком та важкими фізичними навантаженнями! Вважаються уособленням чистоти (як фізичної, так і чистоти думок);

 

Коти СІРОГО або БЛАКИТНОГО кольору здатні подарувати своєму власнику внутрішню і зовнішню красу і гармонію. Також вони вважаються найкращими охоронцями будинку від нечистої сили. Приносять любов, удачу, а також емоційну стабільність і чуттєвий спокій!

ЗАБАРВЛЕННЯ

КУРИЛЬСЬКОГО БОБТЕЙЛА

У породі "курильський бобтейл", згідно зі стандартами, визнано майже всі забарвлення.


Забарвлення курильського бобтейлу надзвичайно різноманітні, однак у більшості виставкових систем для цієї породи заборонені всі забарвлення на основі кольорів:
шоколадний, ліловий, циннамон, фавн (у тому числі тэббі, біколор, триколор), а також акромеланічні забарвлення (сіамський, бурмезький та тонкінський).

Варто зазначити, що акромеланічні забарвлення дозволені в системі АКСОЛЮКС, і в її рамках навіть працює розплідник, що спеціалізується на курильських бобтейлах забарвлення колор-поінт.

 

Також, хоча вони й не заборонені безпосередньо, але в популяції курильських бобтейлів не зустрічаються забарвлення групи шиншилла і затушований як на основі золота, так і на основі срібла. Крім того, нещодавно у курбобів був виявлений "амбер".

У родоводах, оціночних аркушах виставок, титульних сертифікатах та спеціальній літературі забарвлення переважно записують у вигляді коду. Наприклад, KBL w62. Заводчику, та й просто власнику курильських бобтейлів важливо розуміти і правильно читати такі позначення. Тож давайте розбиратися.


Код породи

Перші 3 літери кодування – це код породи "курильський бобтейл".
KBL (kurilian bobtail longhair) - напівдовгошерста варіація
KBS (kurilian bobtail shorthair) - короткошерста варіація

У деяких родоводах можна побачити ще один варіант -

KBT (kurilian bobtail) - то загальне позначення курильського бобтейлу.

Саме так багато років тому реєстрували привезених із островів тварин. Тепер такі записи найчастіше зустрічаються в 4-5 колінах родоводу.


Колір хутра
Після кода породи записують код кольору хутра.
A - голубий (blue)
D - червоний, або в народі - рудий (red)
E - кремовий (cream)
F - черепаховий,  трьохколірний (tortoiseshell)
G - черепаховий голубокремовий (blue-cream, blue-tortie)
N - черний (black)
W - білий (white)

 
На додаток до першої літери може використовуватися друга, якщо забарвлення тварини не рівномірне і є білий (срібло, дим) або персиковий (золото, бурштин) підшерсток.
S - срібло, дим (silver, smoke)
T - янтар (признан пока только wcf) (amber)
Y - золото (golden)

Наприклад, код KBL ns позначатиме, що тварина напівдовгошерста, чорна, димчаста. Або напівдовгошерсте, чорне, сріблясте, якщо після зазначених літер будуть йти цифри.

Цифрові позначення
Після коду кольору вовни часто вказують інші відмінні риси забарвлення - колір очей, малюнок, наявність білого. Виняток - забарвлення (крім чисто білого) без малюнка та без білих плям, а також дим. У них можна зовсім не побачити цифр.

Наприклад, KBS n (чисто чорний), KBL a (блакитний солід) або KBS f (клаптева черепаха).

 
Окремим кодом колір очей вказується лише в однотонних (солідних) білих тварин.
61 - блакитні очі
62 - жовті очі
63 - різноокість (наприклад, одне око - блакитне, друге - жовте або зелене)
64 - зелені очі

Тобто наведений вище як приклад код KBL w 62 = курильський бобтейл напівдовгошерстий, білий з жовтими очима.
 
Різного роду малюнки можна побачити на шерсті тварин усіх кольорів, крім білого.
21 - агуті-фактор (смужки різних кольорів на кожному волоску, що чергуються; найчастіше таке забарвлення ставиться ванам і арлекінам, коли наявність малюнка очевидна, але розпізнати його неможливо через біле)
22 - мармуровий малюнок (blotched, marble)
23 - тигровий малюнок, смужки (mackerel, tiger)
24 - плямистий малюнок (spotted)
Наприклад, KBL a 23 - курильський бобтейл напівдовгошерстий, блакитний тигровий


Незалежно від наявності на хутрі малюнку у забарвленні може бути білий колір. У таких випадках кодування залежатиме від кількості білого.
01 - ван (пляма у формі літери v на голові і того ж забарвлення хвіст, інше - біле)
02 - арлекін (приблизно 2/3 тіла - біле забарвлення, голова, хвіст та частина спини можуть бути пофарбовані в інший колір)
03 - біколор, або двоколірний (співвідношення білого та іншого забарвлення приблизно рівні; грудка, живіт і нижня частина лап зазвичай білі)
09 - невеликі білі плями на основному забарвленні (найчастіше - "медальйон" на грудях або плямка 1-2 см діаметром на животі)

Приклад: KBL n 01 = курильський бобтейл напівдовгошерстий, чорний ван або KBS n 22 03 - курильський бобтейл короткошерстий, чорний мармуровий з білим