РАННЯ
КАСТРАЦІЯ
КОШЕНЯТ


СТАТТЯ

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ТИХ,

ХТО ЖИВЕ 

В МИНУЛОМ СТОЛІТТІ!

РАННЯ
КАСТРАЦІЯ
КОШЕНЯТ


СТАТТЯ

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ТИХ,

ХТО ЖИВЕ 

В МИНУЛОМ СТОЛІТТІ!

Американські ветеринари проводять тисячі ранніх кастрацій щорічно. Це пов'язано з тим, що за американськими законами передавати кішок із притулку в сім'ї можна лише кастрованими. Чекати, поки тварина досягне статевої зрілості, дуже довго і шанси на пристрій зменшуються. Тому в США були проведені великі дослідження про вплив кастрації у віці від 7 до 16 тижнів на життя та здоров'я котів та котів.

 

За результатами досліджень було зроблено висновки. Для проведення таких операцій більш ранній вік краще, оскільки:

  • Під час операції кровотеча є дуже незначною.
  • Відмінна візуалізація - всі органи у кошеня жіночої статі, не кажучи вже про кошеня чоловічої статі, чудово видно.
  • Тканини є більш пружними для легкого розміщення хірургічних інструментів.
  • Всі органи в такому віці малі, тому треба накладати менше швів і на операцію потрібно менше часу.
  • Необхідна набагато менша доза ліків та наркозу.
  • Маленькі кошенята набагато швидше і легше відновлюються після зробленого наркозу та операції.
  • Кількість ускладнень близька до нуля.
  • Час загоєння після таких операцій у ранньому віці набагато менше, ніж коли оперують дорослу тварину.

 

Уривки із книги «Посібник для заводчиків. Практичний посібник з розведення кішок»
Royal Canin. Е. Маланден, С. Літтл, Г. Касслі, Л. Шелтон, П. Пібо, Б.-М. Парагон
РАННЯ КАСТРАЦІЯ-ТАК! "Розвіюємо міфи"

 


Ранньою вважається кастрація у віці від 8 до 16 тижнів. Зазвичай планову кастрацію проводять у 6-8 місяців. Причина ранньої кастрації – виключити можливість мати приплід для підібраних або проданих тварин. Заводчики кішок з родоводом іноді бажають каструвати кошенят до продажу, щоб виключити їх використання у розведенні, якщо вони для цього не призначені або мають недоліки та не відповідають стандартам породи.

 

Як не дивно, існує порівняно мало літератури з описом цієї давньої та поширеної хірургічної операції. Про те, у якому віці бажано каструвати тварину, справді мало наукових даних. Якщо найчастіше тварин каструють після п'яти місяців, то, очевидно, це пов'язано з тим, що ветлікарям зручно проводити анестезію та хірургічне втручання у тварин саме цієї вікової групи.

 

Є думка, що рання кастрація надалі небажаним чином впливає на здоров'я тварини. Нібито, вона може викликати затримку в зростанні, ожиріння, зміни в поведінці, захворювання дистального відділу сечовивідної системи.


Але, як доводять наукові дослідження останніх 15 років, подібні побоювання не обґрунтовані. Наприклад, є наукові докази того, що захворювання дистального відділу сечовивідних шляхів у котів залежать не від кастрації, а від сукупності таких факторів, як годування, споживання води та стрес.

Проводилося досить багато досліджень з впливу кастрації на зростання та розміри дорослої тварини. При цьому було підтверджено таке.

  • Кішки, кастровані рано (7 тижнів), традиційно (7 місяців) і некастровані не відрізняються один від одного за розмірами.
  • Затримка окостеніння епіфізарних хрящів відзначається у всіх кастрованих кішок та котів, незалежно від часу кастрації.

 

Таким чином, рання кастрація не сприяє затримці росту і не впливає на розміри дорослої тварини. Проте кастрація, проведена до 14 місяців, затримує окостеніння хрящової росту, що може підвищити ризик переломів епіфізарної (росткової) зони (переломи Соалтера-Харріса), незалежно від часу кастрації – 7 тижнів або 7 місяців. Для оцінки інших факторів ризику цього рідкісного виду перелому та його можливого зв'язку з ранньою кастрацією потрібні додаткові дослідження.

 

Ожиріння – багатопланова проблема, пов'язана з такими факторами, як годування, фізична активність, порода, вік, сексуальний статус. Нещодавні дослідження показали, що потреба в калоріях кастрованих кішок і котів на 28-33% нижче, ніж у некастрованих, незалежно від часу кастрації. Якщо споживання калорій після операції не скоригувати, є ризик розвитку ожиріння у тварини.

 

Було проведено незалежне дослідження, яке показало, що кастрація тварин у дуже ранній період лише незначно вплине на їхню поведінку в дорослому віці і що власники кішок, кастрованих рано, звертаються до ветеринарних лікарів у зв'язку з етологічними розладами у вихованців не частіше за інших.

 

Як виявило інше масштабне дослідження, що передбачало спостереження за рано кастрованими кішками протягом багатьох років, після ранньої кастрації тварини частіше бувають несміливими і рідше - гіперактивними, порівняно з тваринами, кастрованими після 6 місяців. У тому ж дослідженні з'ясувалося, що рано кастровані тварини рідше страждають на астму і гінгівіт, у них рідше виникають абсцеси ран, нанесених зубами інших тварин.

 

Рання кастрація має свої переваги: ​​кровотечі в ранньому віці слабші, органи розмноження кращі, операція проходить швидше, одужання також займає менше часу і рідше супроводжується ускладненнями.

 

Перед операцією слід вжити наступних запобіжних заходів: розумно підбирати анестетики, обмежувати вплив стресових факторів, тримати всіх кошенят з посліду разом, контролювати глікемію і температуру тіла. За дотримання цих умов відновлювальний період у кошенят пройде швидше, ніж у дорослих.

 

У 1993 р. американська ветеринарна медична академія рекомендувала ранню (віком 8-16 тижнів) кастрацію/стерилізацію собак і кішок з метою контролю чисельності їх популяцій. З 1993 р. Американська асоціація ветеринарних клінік та Американський коледж з вивчення репродукції тварин також схвалили положення про ранню кастрацію.


Може здатися, що інтерес до ранньої кастрації кішок виник зовсім недавно, однак у Північній Америці цим займаються вже понад 25 років. Під ранньою кастрацією розуміють кастрацію у віці 8-16 тижнів замість звичайних 5-7 місяців.

 

Стаття Олени Герасимової