КОЛИШНІ ПЛЕМЕННІ ТВАРИНИ РОЗПЛІДНИКА

Тут можна вибрати кішку або кота,
дізнатися про особливості характеру

та придбати собі друга.

Племінне розведення кішок, як професійне заняття передбачає вирішення заводчиком багатьох завдань, і зокрема – психологічного характеру. До таких питань належить проблема «як чинити з колишніми племеними тваринами?»


Для початку спробуємо загалом розібратися, яким чином влаштований розплідник кішок, враховуючи особливості репродукції цих тварин та їх соціальної поведінки.


Існує поширена думка про "прайдовість" кішок домашніх - мабуть, за аналогією з сім'ями левів. Насправді, зовсім не багато видів котячих живуть прайдами, більшість по суті своєї одинаки, і домашні кішки саме такі. Однак це не означає, що кішка не в змозі встановлювати дружні зв'язки з собі подібними, підкоряючись тим чи іншим умовам життя.

 

Племенні кішки, як правило, живуть в одному приміщенні та мають можливість постійно спілкуватися між собою. Відповідно до особливостей кожної, вони встановлюють ієрархічні зв'язки, які у кішок не є настільки непорушними, як, наприклад, у собачій зграї. Залежно від свого становища на даний момент часу (кішка знаходиться у стані відпочинку від вирощування потомства, у стані вагітності або вирощування кошенят), статус кожної особини змінюється. Є кішки, яким вдається зберігати своє становище таким чином, щоб мати досить високий статус у групі, і цих кішок прийнято називати «мудрим главою прайда». Насправді це, звичайно ж, просто постанова мови, і така кішка лише відрізняється вмінням уникати або не допускати конфліктних ситуацій з подругами по гуртожитку. Однак бувають і такі тварини, які відмовляються дружити і спілкуватися з представниками свого виду, або вибирають собі одну або кількох подружок, з якими мають більш-менш стерпні стосунки, а з іншими співіснувати відмовляються навідріз. Щоб забезпечити нормальний психологічний клімат і обійтися без фізичних конфліктів між тваринами, заводчику доводиться забезпечувати таких тварин індивідуальним житлом – власною кімнатою.


Самців у розплідниках прийнято утримувати окремо – насамперед, щоб уникнути неконтрольованих в'язок. Наявність не одного кота, а кількох, сильно ускладнює завдання: зазвичай самці не дружать один з одним, спільне їх проживання може спричинити з'ясування стосунків аж до серйозних бійок, тому заводчик змушений забезпечувати кожного кота особистими апартаментами. На власній території будь-який кіт почувається впевнено і спокійно, іноді на свій смак «прикрашаючи» житло запашними мітками.


Відповідно до племінної програми розплідника, заводчик планує отримання від кожної тварини бажаного результату. Часто буває так, що від певної кішки або кота в розпліднику потрібно залишити лише єдиного нащадка, після чого завдання його батька (або пари батьків) вважається виконаним, і племенні тварині настає час переходити до рангу кастратів.


Особливості влаштування репродуктивної системи кішок диктують неодмінну кастрацію тварин, виведених із племінного розведення. Позбавившись необхідності продовжувати рід, коти і кішки заспокоюються, набирають блискучу кондицію і часто стають ізгоями в котячому колективі, змушеними грати серед інших роль «зайвої ланки».

 

Кастрату просто необхідне спокійне життя, власний будинок та особисті господарі.


Пошуки нового будинку для колишніх виробників – набагато складніше завдання, аніж вибір господарів для маленьких кошенят. Необхідно враховувати особливості характеру дорослої тварини, її звички та особисті уподобання. Хтось спокійно зможе ужитися з ще одним або декількома кастрованими побратимами, комусь буде весело в компанії з собакою, хтось любить маленьких дітей і охоче проводитиме час з ними – а хтось навпаки віддасть перевагу спокою та самотності. Найрозумніше подбати про пошуки нового будинку для кастрата заздалегідь: у майбутніх власників буде час підготуватися до приїзду нового члена сім'ї та створити тварині всі необхідні умови для щасливого життя.

 

Тетяна Духіна, розплідник мейн кунів "Lynx Shadow"

Gr.Int.Ch.  Briana Amber Lynx 

KBL n09, female

народилася 31.10.2015

dad:  Int.Ch.Aragorn Adamus Baffi KBL n09

mam: Gr.Int.Ch.Unika KBL fs09

Завершила племроботу у розпліднику,

залишається головним стервом розплідника і улюбленою кішкою заводчика

Apricot Garden BONIFACIUS

KBL e03, male

народилася 10.05.2017

dad:  Ch.Quiet HauntKBL n03

mam: AquaMarine Abrikoska

KBS e24 03

Завершив племроботу в розпліднику.

Домашній улюбленець

м.Тернопіль, Україна

Gr.Int.Pr. AMULET Playful pompon*ua

KBL a09, male

народився 30.04.2017

dad: Int.Ch. Avas KBL n23

mam: Ch. Briana Amber Lynx 

KBL n09

Завершив шоу роботу в розпліднику.

Домашній улюбленець.
м.Стрий, Україна

Ch.  AYUMI Playful pompon*ua

KBL n09, female

народилася 30.04.2017

dad: Int.Ch. Avas KBL n23

mam: Ch. Briana Amber Lynx KBL n09

Завершила племроботу у розпліднику.

Залишається в розпліднику нянькою, можливий пошук нового будинку

CHILLI Playful pompon*ua 

KBL  f09, female

народилася 25.03.2019

dad: Ch.Tsakhur Kuril Red Diamond KBL d09

mam: Ch.Ayumi Playful pompon

KBL n09

Завершила племроботу 

в розпліднику. 

Домашній улюбленець.
м.Кривий Ріг, Україна

ENEY  Playful pompon

KBL n 09, male

народився 11.05.2020

mam: Ch.Ayumi Playful pompon

KBL n09 

dad: Gr.Int.Ch.Mark Kuril Red Diamond KBL d 09 23

Завершив племроботу

в розпліднику. 

Пропонується в домашні улюбленці.

EMORY  Playful pompon

KBL f 09 24, female, 

народилася 11.05.2020

mam: Ch.Ayumi Playful pompon

KBL n09 

dad: Gr.Int.Ch.Mark Kuril Red Diamond KBL d 09 23

Завершила племроботу

в розпліднику. 

Пропонується в домашні улюбленці.